ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΕΡΥΘΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ: Ενεργός Συνεργάτης και Αρωγός του ΕΔΑΥ

Ερυθρός Σταυρός

Ευχαριστούμε θερμά τον Πρόεδρο του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού για αυτό το σημαντικό βήμα ΕΝΕΡΓΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗ του ΕΔΑΥ και αρωγού στην Πρόληψη της Υγείας στη Σχολική Κοινότητα.

Σας ενημερώνουμε ότι έγινε δεκτό το αίτημα της Συντονιστικής Αρχής του Εθνικού Δικτύου Αγωγής Υγείας, προκειμένου να δύναται ένας εκπαιδευτικός που ασχολείται συστηματικά με θέματα προαγωγής της υγείας στη σχολική κοινότητα (μέλος ΕΔΑΥ) να έχει οικονομικά προνόμια (έκπτωση στο 50%) σε Εκπαιδευτικούς Κύκλους Πιστοποίησης Γνώσεων ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ που υλοποιεί ο Ερυθρός Σταυρός ανά το Πανελλήνιο, η δε συνδρομή που δίνεται, αξιοποιείται για την αγορά των αναλωσίμων των κατά τόπο Τμημάτων του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.