Συμμετοχή ΔΔΕ Χανίων στην 12η Εβδομάδα Πρόληψης Αλκοόλ (ΕΠΑ) 2016 – στο πλαίσιο του ΕΔΑΥ

02_logo

Συμμετοχή ΔΔΕ Χανίων στην 12η Εβδομάδα Πρόληψης Αλκοόλ (ΕΠΑ) 2016

Η Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Χανίων, μέσω της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων και των Σχολείων ΔΕ που υλοποιούν Προγράμματα Α.Υ., Π.Ε. και Π.Θ., στο πλαίσιο του Εθνικού Δικτύου Αγωγής Υγείας «Μαθαίνω για τη Ζωή συνθέτοντας τις Ψηφίδες της Υγείας μου»,  θα συμμετέχουμε στις Δράσεις της   12ης Εβδομάδας Πρόληψης Αλκοόλ (ΕΠΑ) 2016 με θέμα: «Αξίες, Λογοτεχνία κ Τέχνη, Φρένο στο Αλκοόλ» που διοργανώνεται από το Αλκοολογικό Ιατρείο του ΠΑΓΝΗ σε συνεργασία με το Σύλλογο «Η Επιστροφή».

Σε συνεργασία με τον Δήμο Χανίων θα παρουσιαστούν Έκθεση Εικαστικής Δημιουργίας με έργα   μαθητών, από 11 έως 15 Απριλίου 2016 και ώρα 10.00 έως 14.00, στο Φουαγιέ του Δημαρχείου και Μουσικοχορευτική Εκδήλωση, την Τετάρτη 13 Απριλίου 2016 από  10.00 έως  13.00, στην Πλατεία Δημοτικής Αγοράς  με συμμετοχή μουσικών και χορευτικών ομάδων μαθητών και εκπαιδευτικών.

Τα σχολεία. που ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στις δράσεις με θέμα: «Αξίες, Λογοτεχνία κ Τέχνη, Φρένο στο Αλκοόλ», να δηλώσουν  τη συμμετοχή τους, στο sdrdidechan@sch.gr  έως την Πέμπτη 31 Μαρτίου 2016,  με την αίτηση που ακολουθεί και για περισσότερες πληροφορίες να επικοινωνούν με την Υπεύθυνη Σ.Δ.

Link Ανακοίνωσης: http://www.didechan.gr/2016/04/2016_4.html

Η Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων                  Ο  Δ/ντης Δ/θμιας Εκπ/σης Ν. Χανίων

Αρετή Μαρματάκη                                              Στυλιανός Γ. Ζερβάκης

Διοίκησης Επιχειρήσεων